Kontakt

AB SPORRONG

Order & Växel
Mån-Fre 08.00-16.00
08-446 54 50
info@sporrong.se

Besöksadress
Hemvärnsgatan 11, Solna

Boxadress
6042, 171 06 Solna

Organisationsnummer
556221-1820

Hitta hit
→ Karta Google Maps

Hemvärnsgatan 11, Solna AB Sporrong
AB Sporrong Sverige

ADRESS
Hemvärnsgatan 11
171 06 Solna

AS Sporrong Norge

ADRESS
Karihaugveien 89
1086 Oslo

Sporrong OY Finland

ADRESS
Trollbergintie 12
106 00 Tammisaari

Sporrong OÜ Estland

ADRESS
Pikk 59
938 15 Kuressaare

Ledning

VD (Annika Rost)

Annika Rost
072-044 44 28
annika.rost@sporrong.se

Chef Marknad, Inköp & Export (Yngve Blomström)

Yngve Blomström
070-461 03 91
yngve.blomstrom@sporrong.se

Chef Försäljning (Peter Englund)

Peter Englund
070-224 17 12
peter.englund@sporrong.se

Chef Ekonomi & IT (Paul Harrison)

Paul Harrison
070-759 04 02
paul.harrison@sporrong.se

Sälj

Vid frågor om priser, offerter eller boka ett möte

Varmt välkommen att kontakta någon av våra säljare nedan.

Företag

Jan-Peter Byström
072-772 46 66
jan-peter.bystrom@sporrong.se

Carina Johansson
08-446 54 66
carina.johansson@sporrong.se

Linda Wiik
08-446 54 57
linda.wiik@sporrong.se

Sport

Mikael Lundh
070-823 95 27
mikael.lundh@sporrong.se

Intresse och välgörenhetsorganisationer

Linda Wiik
08-446 54 57
linda.wiik@sporrong.se

Stat, Kommun och Landsting

Jan-Peter Byström
072-722 46 66
jan-peter.bystrom@sporrong.se

Carina Johansson
08-446 54 66
carina.johansson@sporrong.se

Uniform

Jan-Peter Byström
072-722 46 66
jan-peter.bystrom@sporrong.se

Kundsupport

För personlig hjälp gällande order, leveransstatus och övriga frågor

E-post: info@sporrong.se
Telefon: 08-446 54 50